Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2019-09-12 15:28:05
Autor zdjęcia/źródło: Domowe sposoby na katar u dziecka @unsplash
W sezonie jesiennym i zimowym o wiele częściej się przeziębiamy i chorujemy Podobnie nasze maluchy, które w tym czasie bardzo często łapią katar i infekcje. Czasami nie sposób się przed nimi uchronić, dlatego warto znać domowe sposoby na katar, które szybko pomagają poczuć się lepiej.
Katar jest spowodowany zapaleniem błony śluzowej nosa, którą wcześniej zaatakowały wirusy lub bakterie. Katar bakteryjny zdarza się rzadko, ale jest bardzo uciążliwy. Wydzielina z nosa przybiera wówczas żółto-zielony kolor, dziecko może mieć gorączkę, ból głowy i ogólne złe samopoczucie. Poza domowymi sposobami wskazana jest wtedy konsultacja z lekarzem, który dobrze odpowiednie leki. Większość infekcji kataralnych ma jednak podłoże wirusowe, a katar taki, chociaż również uciążliwy, zwykle mija po kilku dniach nie pozostawiając powikłań. Dobrze więc znać domowe sposoby, które pomogą szybciej zwalczyć katar u dziecka.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Przeziębienie i grypa u dziecka - jak rozpoznać i jak ulżyć dziecku?>>
Kiedy dziecko ma katar, źle się czuje, jest marudne i niezbyt skore do zabawy, dobrym sposobem, który pomoże udrożnić drogi oddechowe są inhalacje – na przykład z soli fizjologicznej, którą wlewasz po prostu do nebulizatora. Wykorzystaj też gotowe preparaty do przepłukania nosa – na przykład te z solą morską, jak Salorhin nos. Może być on stosowany do codziennej higieny i nawilżania nosa u dzieci od 4. roku życia i dorosłych. Zawiera roztwór soli o składzie zbliżonym do składu naturalnej wody emskiej oraz glicerynę. Składniki te zawierają makroelementy odgrywające pozytywną rolę w utrzymaniu prawidłowego stanu śluzówki dróg oddechowych. Przyniosą ulgę, a na błonę śluzową noska podziałają przeciwzapalnie.
Dobrym i gotowym rozwiązaniem jest także salorhin inhalacja maść rozgrzewająca, która bywa wręcz nieodzowna w infekcjach górnych dróg oddechowych i dolegliwościach związanych z przeziębieniem. W maści, którą można stosować od 5. roku życia, znajdziesz naturalne składniki jak: olejek sosnowy, olejek eukaliptusowy, olejek z drzewa cedrowego, olejek terpenowy, kamfora. Rozgrzewając się pod wpływem temperatury ciała dziecka, olejki eteryczne zawarte w maści udrażniają zatkany nos, ułatwiają oddychanie i łagodzą objawy takie jak katar, kaszel, gorączka oraz ból głowy.
I to nie tylko na dworze. Kiedy dziecko ma katar, należy zadbać o odpowiednią temperaturę otocznia, czyli nieco ją ochłodzić. Chłodniejsze powietrze obkurczy nieco naczynia w błonie śluzowej nosa, a dzięki temu maluchowi będzie się lepiej i swobodniej oddychało. Temperatura w pokoju dziecka nie powinna przekraczać 22 stopni, a w nocy – optymalna to 18 stopni.
Pamiętaj także o częstym wietrzeniu pokoju, w którym przebywa dziecko. Świeże powietrze ułatwi oddychanie, a także sprawi, że w pomieszczeniu będzie nieco mniej krążących wirusów, które wydobywają się na przykład podczas kichania.
Jeśli dziecko w miarę dobrze się czuje, zadbaj też o częste spacery i zabawę na dworze.
Kiedy podejrzewasz, że u dziecka rozwija się infekcja, albo zaczyna katar, zaopatrz się w naturalne składniki, które pomogą z tym walczyć. Na przeziębienie doskonale zadziała rozgrzewające herbata z sokiem malinowym, która pomoże się dziecku dodatkowo wypocić. Warto wypróbować także domowy syrop z cebuli (pokroić cebulę, dodać 2 łyżeczki miodu i przykryć w małym naczyniu na 2-3 godziny). Jest on niezwykle bogaty w witaminy i składniki, które pomagają zwalczyć przeziębienie. Naturalnie z infekcjami walczy również czosnek – być może uda Ci się przekonać malucha, aby zjadł pokrojony ząbek na kanapce z szynką.
Wypróbuj również już gotowe preparaty, które maja naturalny skład – na przykład Salorhin nos maść na katar, która łagodzi objawy przeziębienia i przynosi ulgę w katarze. Olejki eteryczna zawarte w maści (olejek sosnowy, olejek eukaliptusowy, olejek majerankowy, olejek lawendowy, masło shea ) udrażniają zatkany nos i ułatwiają oddychanie. Maść, którą możesz zastosować już od pierwszego roku życia dziecka, łagodzi też pieczenie i zaczerwienienie powstałe na skutek ciągłego wycierania nosa. Intensywnie nawilża, wspomaga regenerację skóry wokół nosa oraz tworzy warstwę ochronną zapobiegając powstawaniu kolejnych podrażnieniom.
Kiedy tylko zaczyna się u dziecka katar, nie czekaj! Masz do dyspozycji cały arsenał skutecznych metod i preparatów, które pomogą mu poczuć się lepiej!
Sprawdź na www.salorhin.pl
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.